Од Македонија во Полска: Уште еден ракометар на Металург најде ангажман (ФОТО)

Откако беше ослободен од обврските од Металург, иранскиот репрезентативец Амин Јусуфинеџад веднаш пронајде нов ангажман, и тоа во силниот полскио шампионат. Левиот бек во следната сезона ќе биде дел од Погон Шчечин.

Тој доби одредена шанса да ги покаже своите квалитети, но никој не импресионираше, па крајот на соработката беше сосема логичен след на настаните. По Немања Младеновиќ (се сели во Констанца) тој е вториот што најде нов клуб.

3 Responses

  1. Червар верува во младите: Димитриоски и Танкоски се приклучуваат на првиот тим на Металург | 24 РАКОМЕТ

    […] Мартин Марчец, Немања Младеновиќ, Горан Печенковски, Амин Јусуфинеџад и со Предраг […]

  2. Анѓелиќ: Две работи беа решавачки за да дојдам во Металург | 24 РАКОМЕТ

    […] Мартин Марчец, Немања Младеновиќ, Горан Печенковски, Амин Јусуфинеџад и со Предраг […]

  3. Талентиран десен бек доаѓа во Металург: Червар го бара Никола Ивановиќ | 24 РАКОМЕТ

    […] Мартин Марчец, Немања Младеновиќ, Горан Печенковски, Амин Јусуфинеџад и со Предраг Вејин. Металург сезонава ќе игра во СЕХА […]