Од креативната работилница на твитер: Твит на денот

По четири натпреварувачки денови полека се комплетира листата на патници за главната фаза на Европското ракометно првенство. Во групите А и Б веќе се е познато, а за помалку од 12 часа ќе го видиме распрелтот и во групите Ц и Д.

Македонија последниот натпревар ќе го одигра за првата позиција во групата Ц против Германија, која благодарение на новото правило и помошта од видео технологија на мускулите на судиите избоксува реми против Словенија.

Токму тоа беше и темата на твитот на денот, а како изгледа тоа, можете да погледнете и прочитате во продолжение.