Одбрана за топ 5 и во ЛШ: Јане Цветковски во супер серија (ВИДЕО)

Голманот на Иштад, Јане Цветковски брани во одлична форма сезонава, а дека има голем напредок во неговата игра покажа и повикот на последниот собир на сениорската репрезентација на Македонија.

На еден од натпреварите сезонава против Карлсрона имаше одбрана на седмерец и веднаш потоа зицер кој сигурно би се нашол во топ 5 одбрани во Лигата на шампионите.

Одбраните на Јане можете да ги видите ОВДЕ.