Нора Морк за 24Ракомет ТВ го откри клучот за победата на Будуќност (ВИДЕО)

Една од најдобрите ракометарки на Ѓер, Нора Морк, на дуелот со Будуќност не беше на своето ниво и постигна само 1 гол од 4 обиди, но сепак одигра за тимот. Унгарскиот првак, исто како и претходните сезони ќе игра во финалето на завршниот турнир, а оваа сезона противник ќе им биде Вардар. Целосната изјава на норвешката репрезентативка погледнете ја во видеото подолу…