Не се може без Вардар и Металург (ВИДЕО)

Изборите за најдобар гол и најдобра одбрана во СЕХА лигата никако не можат да минат без претставник од македонските тимови Вардар и Металург.

За најдобра одбрана на 13 коло во конкуренција беа Мартин Томовски и Страхиња Милиќ, додека за најдобар гол конкурираат Халил Јагањац, со погодокот против Војводина, како и Јања Војводиќ, кој стрелаше против Татран Прешов.

За нив можете да гласате на Фејсбук профилот на СЕХА Лигата…