Непобедливиот Вардар продолжува да испишува историја (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Сеха Гаспром Лигата до овој момент не понуди екипа која може да го совлада актуелниот бранител на титулата. Вардар и во моментите кога не играше најдобро доминираше во СЕХА, а тоа само ја потврдува големината на македонскиот шампион кој прерасна во вистинска ракометна машинерија. Така беше и вечерва на дуелот против Нексе, каде момците на Раул Гонзалес и покрај тоа што не блескаа рутински ја завршија задачата, и во голем стил ставија печат на регуларниот дел од СЕХА.

Како изгледаше натпреварот против Нексе погледнете низ објективот на 24Ракомет/Кочо Сотировски.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” animation_effect=”bounce” album_title=”true” album_id=”286″]