Некој пие пиво на Октоберфест, некој гледа Мотор – Вардар на мобилен (ФОТО)

Ракометарите на Вардар во овие моменти го играат натпреварот од третото коло во Лигата на шампионите.

Избраниците на Давид Писонеро се во поход на третата победа во елитното натпреварување по оние против Монпелје и Порто.

Навивачите на Вардар, без оглед на тоа каде се наоѓаат додека се играат натпреварите, секогаш се со својот омилен клуб.

Дури и на Октоберфест во Минхен…