Најдоброто од Лигата на шампионките на едно место (ВИДЕО)

Лигата на шампиоките полека но сигурно стигна до својот крај. Останува да се одиграат уште главните два финални натпревари на Ф4 турнирот во Будимпешта (12 и 13 мај) кои ќе го дадат одговорот на тоа која екипа ќе се искачи на европскиот ракометен трон.

Сезоната 2017/2018 беше посебно емотивна за ракометарките на Вардар и сите приврзаници на “црвено-црната” боја знаејќи дека ова е последна сезона на моќниот Вардар. Завчера бевме сведоци на последниот натпревар на ЖРК Вардар во СЦ” Јане Сандански”, а во продолжение погледнете го најдоброто од 2017/2018 во ЛШ во женска конкуренција .