Митревски и Маркоски со бод од Букурешт

Велко Маркоски и Никола Митревски со тимот на Констанца дојдоа до бод на тешкото гостување кај Динамо Букурешт.

Ова беше одличен дуел кој им донесе значаен поен на ракометарите од Констанца, а со него се најдоа на 5. место и во моментов имаат шест бода помалку од лидерот Стеауа.

Маркоски вообичаено имаше задача за одбраната, па немаше голови на овој натпревар.