Мехмедовиќ за 24Ракомет ТВ: Вардар игра најдобар ракомет од кога постои (ВИДЕО)

Црногорската репрезентативка Мајда Мехмедовиќ, која лани не успеа да се пласира во финалето како членка на Будуќност, сезонава се пресели во европскиот првак ЧСМ Букурешт. Левото крило се надева дека романскиот тим може да биде првиот што ќе ја одбрани титулата и ќе владее уште една година со Европа…

Целосната изјава може да ја погледнете во продолжение.