Металург ќе почне на местото каде лани ја заврши сезоната во ЛШ

Местото и екипата каде минатата година Металург ја заврши сезоната во Лигата на шампионите ќе биде актуелно и годинава. Новата сезона металурзите ќе ја почнат против Спортинг, а тоа ќе се случи на средината од септември.

После ова ќе следуваат два меча дома, па Металург ќе има можност во септември да одигра три натпревари и да се обиде да има подобар старт од ланската сезона.

Во групите Ц и Д натпреварите завршуваат на почеток на декември.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ГРУПА Ц

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ

  1. КОЛО (12-16.09.2018)

Спортинг – Металург

  1. КОЛО (19-23.09.2018)

Металург – Бешикташ

  1. КОЛО (26-30.09.2018)

Металург – Татран Прешов

  1. КОЛО (03-07.10.2018)

Силкеборг – Металург

  1. КОЛО (10-14.10.2018)

Чеховски медведи – Металург

  1. КОЛО (03-04.11.2018)

Металург – Чеховски медведи

  1. КОЛО (07-11.11.2018)

Металург – Спортинг

  1. КОЛО (14-18.11.2018)

Бешикташ – Металург

  1. КОЛО (21-25.11.2018)

Металург – Силкеборг

  1. КОЛО (28.11 – 02.12.2018)

Татран Прешов -Металург