Мајсториите на Лакрабер и Пенезиќ дел од ТОП 5 голови на Ф4 (ВИДЕО)

Десниот бек на Вардар, Александра Лакрабер, покрај местото во „трите ѕвезди“ на ЕХФ од завршниот турнир во Лигата на шампионите, доби уште едно место во изборите на европската куќа на ракометот во изборот за најубав гол.

Андреа Пенезиќ, ја освои титулата најдобар стрелец во ЛШ, а нејзиниот гол во финалето против Ѓер е на третото место. Погледнете ги најубавите голови на Ф4 ТУКА