Манасков и Веспрем со рутински триумф над Егер

Откако останаа без победа во драматичен натпревар од Лигата на шампионите против Фленсбург, ракометарите на Веспрем им се вратија на обврските во унгарското првенство, каде што немаат конкуренција.

300x250

Момците на Љубомир Врањеш славеа на гостувањето кај Егер Естерхажи со 26:31, а македонскиот репрезентативец Дејан Манасков беше стрелец на 1 погодок. Најдобри стрелци беа Гајиќ со 8 и Тонесен со 6 голови. Следен предизвик за Веспрем ќе биде мечот против Целје во ЛШ.