Мала утеха за првиот пораз: Дибиров го има еден од најубавите голови на колото (ВИДЕО)

Вардар го доживеа првиот пораз сезонава во Лигата на шампионите, откако загуби на гостувањето кај Барселона со 30:29, но и покрај тоа остана на првото место.

Како мала утеха, медиа тимот на ЕХФ, го смести голот на Тимур Дибиров во ТОП 5 најдобри голови на колото. Во продолжение погледнете како Русинот го совлада Де Варгас.