Македонија ќе има поддршка во Рејкјавик (ФОТО)

Македонската репрезентација во овие моменти го игра четвртиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во Хрватска следната година против Исланд во Рејкјавик. Избраниците на Раул Гонзалес победија во Скопје со 30:25, па на островот заминаа без притисок.

По големата поддршка во СЦ „Борис Трајковски“, македонските репрезентативци имаат поддршка и во далечниот Исланд.