Македонија ја стави Црна Гора во „сендвич“ (ФОТО)

Од денеска македонската репрезентација ќе биде комплетна со приклучувањето на Филип Талески и Филип Миркуловски, кои синоќа го имаа последниот натпревар годинава во Бундес Лигата. Заедно со нив, во летот кон дома, беше и соиграчот на Миркуловски од Вецлар, Стефан Чавор.

Десниот бек и неговата Црна Гора ќе бидат противници на нашата селекција на ЕП, но во авионот, Талески и Миркуловски му покажаа на Чавор, кој ќе биде „главен“ во Загреб и го фатија во „тесно“…