Македонија загуби на СП – поранешни репрезентативци се скараа меѓусебе (ФОТО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија загуби од Португалија во осминафиналето на Мундијалот што се игра во Скопје.

Поранешниот тренер на Охрид, Горан Андоновски е најгласен на социјалните мрежи и по овој пораз побара оставка од стручниот штаб на кадетите.

Во дискусијата се вмеша и поранешниот репрезентативен бек Кире Атанасовски, кој сега е селектор на пионерската селекција заедно со Раде Стојановиќ.

Што си порачаа меѓусебе, погледнете подолу…