Лејно за 24Ракомет ТВ: Нема да се откажам од Вардар додека не победиме (ВИДЕО)

Македонскиот шампион Вардар беше на чекор од освојување на титула во четвртото учество во „фајнал фор“ турнирот. Вардарки одиграа лавовски во текот на целиот натпревар кој заврши со нерешен резултат во регуларниот дел. Во продолженијата, Ѓер успеа да триумфира 31-30 со што ја освои Лигата на Шампионите.

Во видео изјавата подолу, погледнете ги впечатоците на Амандин Лејно по финалниот натпревар: