Лекиќ за 24Ракомет ТВ: Во Будимпешта нема фаворити, 24 часа и сè е можно (ВИДЕО)

Една од ракометарките на Вардар која има веќе освоено европска титула во Лигата на шампионите, Андреа Лекиќ (со унгарскиот Ѓер пред пет сезони), ќе игра четврти пат со македонскиот првак на Ф4 турнирите во Будимпешта. Српскиот среден бек смета дека нема фаворити овој пат, Вардар е подготвен, а тоа можеме да го видиме утре на терен.

Целосна изјава погледнете ја во видеото подолу.