Лазовиќ за 24Ракомет ТВ: Ракометот е таков спорт, судиите може да имаат големо влијание (ВИДЕО)

По натпреварот меѓу Вардар и Будуќност, десниот бек на македонскиот шампион го сумираше првиот пораз во оваа сезона. Лошата игра во одбрана и пристапот на ракометарките се главната причина за поразот од 28-31.