Киелце е дарежлив: По поразот од Мешков, ракометарите добија Лексус на подарок

Иако не стартуваа според очекувањата и загубија од Брест Мешков во првото коло од новата сезона во Лигата на шампионите, ракометарите на Киелце си добија нови автомобили на подарок од еден од спонзорите на клубот. Се работи за превозни средства од марката „Лексус“, а ако вакви добија по пораз, можеме само да претпоставиме што ќе добијат ако ја освојат титулата оваа сезона….