Карачиќ за 24Ракомет ТВ: Ова е божји дар – и среќен и тажен сум (ВИДЕО)

Игор Карачиќ го одигра последниот натпревар во дресот на Вардар во финалето на Лигата на шампионите против Веспрем. Хрватот вели дека е пресреќен што Вардар славеше и стигна до титула, но е тажен, затоа што си оди.

„Во исто време сум и тажен и среќен. Упатувам порака до државата и до сите надлежни институции – Вардар не смее да пропадне“, вели Карачиќ за 24Ракомет ТВ.

Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…