Карачиќ во Келце – трансфер број еден! (ВИДЕО)

Најдобриот играч на завршниот турнир во Келн, Игор Карачиќ, по седум години поминати во Вардар, замина во полскиот првак Келце.

Токму овој трансфер е прогласен за број 1 од страна на Европската ракометна федерација во претсезоната 2019/2020.

Покрај Карачиќ, во ТОП 12 се уште и трансферите на некогашните ѕвезди на Вардар, Рожерио Мораес и Вуко Борозан.

Погледнете ги сите летни трансфери ТУКА.