Канелјас за 24Ракомет ТВ: Рајн Некар победи во Киелце ќе се обидеме и ние! (ВИДЕО)

Македонскиот првак Вардар во рамките на Лигата на шампионите изминатава сабота го доживеа првиот домашен пораз оваа сезона. Во сивилото на играта против Рајн Некар Ловен се приклучи и левиот бек на „црвено-црните“, Жоан Канелјас кој истана дека во Киелце ќе мора да го поправат впечатокот кој го оставија по вториот дуел со германскиот шампион.

За причините за поразот и очекувањата од идниот натпревар на шпанскиот репрезентативец можете да погледнете повеќе во кратката видео изјава за 24Ракомет ТВ.