Како Џамбо го спаси Вардар (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар едвај славеа на гостувањето кај Загреб со 24:25, во 15 коло од региоанланта СЕХА Лига. По тешкиот меч во Нант и поразот на гости во ЛШ, вардарци сепак се вратија на победничките патеки.

Голема заслуга за тоа има голманот Страхиња Милиќ, кој забележа вкупно 13 одбрани на овој натпревар, а највредната од сите е послендата по ударот на Лука Мраковчиќ, на неколку секунди до крајот. Погледнете….