Славеничка атмосфера во шпанската соблекувална (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Шпанија конечно успеа да го надмине малерот и да дојде до титула на Европските првенства, а тоа се случи вчера во Загреб откако во финалето ја надигра селекцијата на Шведска и ја совлада со 29:23.

Ова е само прва круна на Европските првенства за оваа селекција и реванш против Шведска за поразот во финалето на ЕП во 1998 година.

Каква беше атмосферата во шпанската соблекувална по завршувањето на големото финале, погледнте во видео прилогот….