Како „Црногорскиот Раул“ честита Нова Година (ВИДЕО)

Ние го имаме Раул, Црна Гора го има Пер Јохансон. Шпанецот брзо ги освои симпатиите во Македонија, најмногу поради тоа што го научи македонскиот јазик и така комуницира со медиумите.

Швеѓанецот Пер Јохансон, кој стана селектор на женскиот национален тим на Црна Гора пред Мундијалот во Германија, исто така ги освојуваа симпатиите на тамошните љубители на ракометот.

Тој се потруди да им ги честита празниците на сите Црногорци на нивниот јазик и им порача дека наскоро повторно ќе се видат….