Интервју со Драган Ѓукиќ: Горд сум на времето поминато во Македонија (ВИДЕО)

Некогашниот селектор на Македонија, а сегашен на Црна Гора, Драган Ѓукиќ од летово ќе има интересен клупски предизвик во Романија, во тимот на Одорхеи. Поранешниот тренер на Вардар ќе соработува со Горан Кузмановски, кој своевремено го тренираше во „црвено-црниот“ тим.

За времето поминато во нашата држава и во европскиот шампион, за новиот предизвик во Романија како тренер на Одорхеи, за Горан Кузмановски, за Вуко Борозан…Погледнете го ексклузивното интервју на Драган Ѓукиќ за 24Ракомет ТВ…