Илиќ и Гуглета – мајстори за атракции (ВИДЕО)

Ракометарите на Металург го намачија фаворизираниот тим на Монпелје и до 48 минута кога имаа акција за реми, беа во игра за позитивен резултат. По разочарувачкиот пораз од Чеховски Медведи, момците на Јовиќ на дуелот со францускиот тим се оддолжија со подобра игра на публиката.

Навивачите имаа можност да видам допадлив ракомет, а еден атракција меѓу српските крила Вања Илиќ и Александар Гуглета, влезе во ТОП 5 изборот на најдобри голови од страна на ЕХФ. Погледнете го цепелинот ТУКА,