Зарем може да помине некој избор на ЕХФ без Штербик? (ВИДЕО)

Многупати досега е констатирано дека Вардар ќе го загуби можеби најважниот играч на крајот на сезоната. И на дуелот со Кристијанштад, Арпад Штербик со своите интервенции покажа дека заслужено е вбројуван во најдобрите светски голмани.

Една од неговите интеревенции на дуелот со шведскиот првак влезе во ТОП 5 изборот на ЕХФ за најдобрите одбрани во 10 коло од Лигата на шампионите. Погледнете ја одбраната на Штербик на следниот ЛИНК