Зарабец за 24Ракомет ТВ: Пресудни беа нашите грешки и лесните голови на Вардар (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар го победија словенечкиот првак Целје Пивоварна Лашко со 35:30 и успешно го положија првиот од трите преостанати испити во Лигата на шампионите. Гостите успешно парираа само во почетните минути, а потоа вардарци се одлепија и тешко беше за нив да го бркаат резултатот. И покрај поразот, Целје има шанса за осминафиналето. Средниот бек Миха Зарабец смета дека мора да се игра перфектно за да се добие Вардар. Погледнете ја целосната изјава во продолжение.