Зад кулисите на Европското првенство (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пред стартот на натпреварите од групата Ц на Европското првенство остануваат уште нијанси за да може се да функционира беспрекорно.

300x250

Репрезентациите веќе си ги добија своите соблекувални во кои ќе претстојуваат за време на првата рунда на Европското првенство.

Подготвена е просторијата за анти-допинг, а останува да се доработат уште само неколку детали пред да може репрезентациите да излезат на терен во Загреб.