Жвижеј за 24ракомет ТВ: Тешко е да се вратиш од негатива против екипа како Вардар (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар го победија словенечкиот првак Целје Пивоварна Лашко со 35:30 и успешно го положија првиот од трите преостанати испити во Лигата на шампионите. Гостите успешно парираа само во почетните минути, а потоа вардарци се одлепија и тешко беше за нив да го бркаат резултатот. Левото крило Лука Жвижеј сметка дека за исходот на мечот пресудни биле одбраните на Штербик во првиот дел и нивните грешки во нападот. Погледнете ја целосната изјава во продолжение