„Ел Команданте“ и неговите „командоси“ (ФОТО)

Репрезентацијата на Македонија со победата над Чешка со 33:20 ги заврши квалификациите за Европското Првенство во Хрватска на првото место! Тоа беше фантастичен крај на една успешна сезона за македонскиот ракомет, а поздравот кој го употреби Раул по освојувањето на титулата со Вардар, сега преминува во традиција…„Ел команданте“ и неговите „командоси“…