ЕКСКЛУЗИВНО за 24Ракомет ТВ: Горбок потврди – доаѓам во Вардар! (ВИДЕО)

Рускиот интернационалец Сергеј Горбок по две години поминати во ПИК Сегед, следната сезона се враќа во Скопје и ќе го носи дресот на Вардар. Тој поради повреда не настапи против старо-новиот тим, но вели дека е среќен што се враќа дома догодина.

„Задоволен сум што се враќам дома.“ – кратко потврди Горбок за 24Ракомет.

Целосната изјава за 24Ракомет погледнете ја во видео прилогот…