Едуарда Аморим-Талеска ги поздрави фановите на македонски јазик (ВИДЕО)

По тешката повреда која ја одалечи минатата сезона од ракометниот терен, Едуарда Аморим-Талеска направи “кам-бек” во Лигата на Шампионите и стигна до првиот погодок во натпреварот одигран против Вардар.
Одлични спомени ја врзуваат за Македонија, бидејќи токму во екипата на Кометал нејзината кариера доби друг правец кој потоа ја вметна во групата на најдобри светски ракометарки.

Во видеото подолу погледнете ја кратката изјава во која Аморим зборува за импресиите од вчерашниот натпревар како и нејзиниот поздрав до ракометните фанови на македонски јазик