Душебаев за 24Ракомет ТВ: Ова се само два бода, мораме да се концентрираме на наредните натпревари!(ВИДЕО)

Ракометарот кој од следната сезона ќе биде ракометар на Киелце и ќе му се придружи на својот татко, Алекс Душебаев, беше еден од најдобрите поединци на теренот на дуелот кој Вардар го доби убедливо против европскиот првак со 40:34 и постигна 8 голови. Во продолжение погледнете ја изјавата на десниот бек за 24Ракомет ТВ.