Душебаев за 24Ракомет ТВ: Знаевме дека ако не играме 100% ќе имаме многу проблеми(ВИДЕО)

Вардар со убедлива победа од 36-28 ја најави својата кандидатура за нов трофеј во СЕХА лигата. Македонскиот шампион лесно го мина ППД Загреб во полуфиналето на Ф4 викендот во Брест, а својот противник ќе го дознае по дуелот меѓу Веспрем и Мешков. Еден од најдобрите ракометари на Вардар, Алекс Душебаев по пласманот во финале истакна дека денес одиграле одлично прво полувреме можеби најдобро оваа сезона.

Во продолжение е комплетната изјава на десниот бек на Вардар.