Дувњак за 24Ракомет ТВ: Фуриозниот финиш го одлучи победникот (ВИДЕО)

Хрватска славеше над Исланд со 31-27 во првото коло на Мундијалот во Германија и Данска, и ги остави „рибарите“ без бодови пред пресметката со Шпанија. Средниот бек на хрватската репрезентација Домагој Дувњак….

„Многу тежок натпревар, Исланд е многу незгодна репрезентација. Сепак, нашиот фуриозен крај го реши победникот“, вели средниот бек на Кил.

Целосната изјава на Дувњак погледнете ја во видео прилогот…

Хрватска во второто коло ќе игра против Јапонија, додека Исланд ќе оди на мегдан на европскиот шампион Шпанија.