Додека Загреб беше на точка на вриење: Раул и Парондо релаксирано на прошетка (ФОТО)

Репрезентациите на Хрватска и Србија одиграа одличен натпревар во 1. коло на Европското првенство, а целата земја беше на нозе чекајќи го овој дуел,

Додека низ Загреб сите очи беа вперени во ТВ-приемниците очекувајќи го епилогот, селекторот на Македонија го искористи времето за прошетка. Раул заедно со својот помошник Парондо се обиде да го тргне вниманието од ракометот така што можеше полека да се релаксира и малку да одмори пред подготвувањето на тактиката.

Македонија утре од 19:30 часот игра против Словенија, а опуштеноста кај селекторот дава надеж дека утре не очекува убава средба во која ќе има што да се види на теренот во Арена во Загреб.