Добар лоб за најубав гол: Владо Недановски со признание после Динамо (ВИДЕО)

Левото крило на Вардар, Владо Недановски го има голот на натпреварот против Динамо Панчево, на кој „црвено-црните“ се изборија за победа од 42:32.

300x250

При една контра тој успеа да го лобува противничкиот голман, па изборот падна на него така што се најде во друштвото на играчи коишто имале гол на натпревар во СЕХА-лигата.