Диригентот пристигна, забавата доживува кулминација: Парондо повторно со златните вардарци (ВИДЕО)

Веќе е познато дека ракометарите на Вардар веќе неколку дена се на заеднички одмор на хрватското приморје.

Еден по еден доаѓаат повеќето од ракометарите, а во текот на вчерашниот ден пристигна и сега веќе поранешниот тренер, Роберто Парондо.

Тој од претстојната сезона ќе биде на клупата на египетската репрезентација, но се чини дека уште отсега му недостигаат вардарци…