Диви за 24Ракомет ТВ: Си одам од Вардар со полно срце! (ВИДЕО)

Голманот на Вардар и поранешен репрезентативец Петар Ангелов – Диви во Велес против Борец, го одигра последниот натпревар во „црвено-црниот“ дрес. Tој во два наврати го носеше дресот на повеќекратниот македонски првак. Во сезоната 2009/2010 и од 2013 се до денес беше чувар на мрежата во новиот европски шампион. Диви вели дека не можел да посака поубав крај…