Денови во знакот на скопското дерби: Вардар и Металург во мечот на викендот

Продолжениот ракометен викенд ќе донесе помал број на средби во однос на неколкуте минати викенди со оглед на тоа што по еден меч од Супер машката лига и од Женската лига веќе се одигра, а македонските тимови во СЕХА-лигата ќе имаат меѓусебна пресметка.

Токму овој дуел меѓу Вардар и Металург ќе биде во центарот на вниманието и ќе биде предизвик да се погледне бидејќи секогаш кога играат градските ривали има неизвесност без разлика каде се игра натпреварот.

Оттаму од денеска до недела ќе има неколку возбудливи дуели кои заслужуваат да бидат погледнати.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ

ПЕТОК, 8 ДЕКЕМВРИ

18:00ч

ПРЕСПА – ДЕЛЧЕВО ВАРДАР (Прва машка лига)

САБОТА, 9 ДЕКЕМВРИ

12:30ч

СТРУГА – МЕТАЛУРГ ЈУНИОР (Прва машка лига)

14:00ч

МЛАДОСТ – КУМАНОВО (Прва машка лига)

16:00ч

МЕТАЛУРГ – ДЕСПИНА (Женска лига)

18:00ч

РАДОВИШ – ОХРИД (Супер машка лига)

СПАРТАК – РИНИА М (Прва машка лига)

18:30ч

ПРОЛЕТ 62 – ВАРДАР ЈУНИОР (Супер машка лига)

19:00ч

ВАРДАР НЕГОТИНО – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига)

19:30ч

ГРК БОРЕЦ – ПЕЛИСТЕР (Супер машка лига)

20:45ч

ВАРДАР – МЕТАЛУРГ (Сеха-лига)

НЕДЕЛА, 10 ДЕКЕМВРИ

13:00ч

ГЕВГЕЛИЈА – КУМАНОВО (Женска лига)

15:30ч

ПАРТИЗАН – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Прва машка лига)

17:00ч

ГРК ТИКВЕШ – РУДАР (Прва машка лига)

18:00ч

ОВЧЕ ПОЛЕ – ПЕЛИСТЕР (Женска лига)