ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Се чекаат нови патници на ЕП

После вчерашното добивање на нови учесници на шампионатот во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се очекуваат нови имиња кои ќе се придружат на списокот. Според ситуацијата на табелите може да се очекуваат интересни средби денеска, а со нив ќе финишира 5. коло.

Покрај квалификациските дуели денеска на програмата се и натпревари од ИХФ-шампионатот за земјите каде што ракометот е во развој. Во Грузија денеска се игра последното коло од групната фаза.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА – КОЛУМБИЈА (ИХФ-шампионат на новите нации)

12:00ч

КУБА – ИНДИЈА (ИХФ-шампионат на новите нации)

14:00ч

ИРСКА – МАЛТА (ИХФ-шампионат на новите нации)

16:00ч

БУГАРИЈА – ГРУЗИЈА (ИХФ-шампионат на новите нации)

17:00ч

РОМАНИЈА – ПОРТУГАЛИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

18:00ч

ЛИТВАНИЈА – ФРАНЦИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

САД – НИГЕРИЈА (ИХФ-шампионат на новите нации)

18:30ч

ЕСТОНИЈА – ХОЛАНДИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

18:45ч

ИТАЛИЈА – РУСИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

19:30ч

ФАРСКИ ОСТРОВИ – ЦРНА ГОРА (Квалификации за ЕП 2020)

20:25ч

АВСТРИЈА – НОРВЕШКА (Еуро Куп 2020)