ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Одлука за шампионот на БиХ и за место во СЕХА

Денешниот дуел меѓу Извиѓач и Борац од Бања Лука е за одлука за титулата во првенството на БиХ. Ова е единствениот меч во денешната програма и дефинитивно натпревар кој ќе привлече многу внимание.

Денеска средбата почнува од 20 часот и се игра во Љубушки. Победникот ќе биде новиот шампион на БиХ.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

20:00ч

ИЗВИЃАЧ – БОРАЦ (БиХ Премиер лига, плеј-оф)