ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Манасков и Веспрем на тест против „зебрите“

Со оглед на тоа што Вардар првиот меч на домашен терен во новата сезона од Лигата на шампионите го игра утре од 17 часот денеска вниманието оди на домашна сцена.

Сепак, покрај интересните дуели во Битола, Радовиш и Скопје има и добри средби во Лигата на шампионите. Дејан Манасков со тимот на Веспрем се наоѓа пред предизвик против тимот на Кил така што тоа ќе биде средба која ќе го одбележи денот бидејќи се работи за дерби на колото.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ХРАНИЦЕ – ДУКЛА ПРАГА (Чешка Екстра лига)

ТЕМИШВАР – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)

БАЈА МАРЕ – РАПИД БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

ЧСМ СЛАТИНА – МАГУРА ЦИСНАДЕИ (Романија 1, жени)

11:00ч

ХЦМ СЛОБОЦИЈА – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

12:00ч

МЕТАЛУРГ – АЛУШОВСКИ (Македонија Женска лига)

13:00ч

ВАРДАР – ДЕСПИНА (Македонија Женска лига)

14:00ч

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – ПЕРМ (Русија Супер лига)

14:30ч

РАМНИЦУ ВЛЧЕА – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

15:00ч

ВИСЛА ПЛОЦК – КАДЕТЕН (Лига на шампиони)

АЛБОРГ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)

БУЗАУ – ВАСЛУИ (Романија 1)

ТАГАНРОГ – КРАСНОДАР (Русија Супер лига)

ВАРДАР ЈУНИОР – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Македонија Супер машка лига)

16:00ч

БИДАСОА ИРУН – КОКС (Лига на шампиони)

РИБЕ ЕСБЈЕРГ – МОРС (Данска 1)

БЕНФИКА – МАДЕИРА (Португалија 1)

СПАРТАК МОСКВА – САРАТОВ (Русија Супер лига)

ВАРБЕРГ – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

16:10ч

ОДЕНЗЕ – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

17:00ч

НОВЕ ВЕСЕЛИ – ЈИЦИН (Чешка Екстра лига)

ШИОФОК – ФЕРЕНЦВАРОШ (Унгарија 1, жени)

БОА ХОРА – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

БАКАУ – СТЕАУА (Романија 1)

ДОБРОГЕА СУД – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

ДУНАРЕА БРАИЛА – КЛУЖ (Романија 1, жени)

17:30ч

МЕШКОВ БРЕСТ – МОНПЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

ВЕСПРЕМ – КИЛ (Лига на шампиони)

ЖЕЛЕЗНИЧАР – НОВИ ПАЗАР (Србија Супер лига)

НАЈА – ГВАДАЛАХАРА (Шпанија, Асобал)

БУЗАУ – БИСТРИЦА (Романија 1, жени)

18:00ч

ДУБРОВНИК – УМАГ (Хрватска Премиер лига)

МАРИБОР – ГОРЕЊЕ (Словенија 1)

СИНФИН – ГРАНОЉЕРС (Шпанија, Асобал)

АОН ФИВЕРС – ГРАЦ (Австрија 1)

ШВАЦ – ФЕРЛАХ (Австрија 1)

КИШВАРДА – ШЕНТ ИШТВАН (Унгарија 1, жени)

МТК – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)

ШОМБАТЕЛИ – АЛБА ФЕХЕРВАР (Унгарија 1, жени)

АЗОТИ ПУЛАВИ – ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН (Полска Супер лига)

ТАРНОВ – ХРОБРИ ГЛОГОВ (Полска Супер лига)

ЗАБЖЕ – КАЛИШ (Полска Супер лига)

ХЛОХОВЕЦ – СКП БРАТИСЛАВА (Словачка Екстра лига)

ПОВАШКА БИСТРИЦА – ТОПОЛЧАНИ (Словачка Екстра лига)

18:30ч

МОРАЦО КАЊАС – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија, Асобал)

ЛОВОСИЦЕ – БРНО (Чешка Екстра лига)

БРАГА – ХОРТА (Португалија 1)

ПЕЛИСТЕР – ОХРИД (Македонија Супер машка лига)

КУМАНОВО – СТРУЖАНКА (Македонија Женска лига)

19:00ч

ДУБРАВА – СЕСВЕТЕ (Хрватска Премиер лига)

ГОРИЦА – ПОРЕЧ (Хрватска Премиер лига)

ВИНКОВЦИ – ЗАМЕТ (Хрватска Премиер лига)

ПАРТИЗАН – ПРОЛЕТЕР (Србија Супер лига)

РУДАР КОСТОЛАЦ – КИКИНДА (Србија Супер лига)

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – АНАИТАСУНА (Шпанија, Асобал)

БАРНБАХ – ЛИНЦ (Австрија 1)

КРЕМС – В. ВИЕНА (Австрија 1)

КРЕФЕЛД – АУЕ (Германија, Бундес лига 2)

БАД ВИЛДУНГЕН – БЛОМБЕРГ ЛИПЕ (Германија, Бундес лига, жени)

ГЕПИНГЕН – КУРПФАЛЦ (Германија, Бундес лига, жени)

МАЈНЦ – БУКТЕУДЕ (Германија, Бундес лига, жени)

НЕКАРЗУЛМЕР – ОЛДЕНБУРГ (Германија, Бундес лига, жени)

БОАВИСТА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

РАДОВИШ – СТРУГА (Македонија Супер машка лига)

ПРОЛЕТ 62 – МЕТАЛУРГ (Македонија Супер машка лига)

ЧАИР – ПЕЛИСТЕР (Македонија Женска лига)

19:15ч

СТАЛ МИЛЕЦ – ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК (Полска Супер лига)

19:30ч

СПОРТИНГ – ТАТРАН ПРЕШОВ (Лига на шампиони)

ДОБОВА – Ј. ОРМОЖ (Словенија 1)

ИЗОЛА – ГРАДЕЦ (Словенија 1)

ДОРМАГЕН – Н-ЛИБЕК (Германија, Бундес лига 2)

ФЕРНДОРФ – РИМПАР (Германија, Бундес лига 2)

ХУТЕНБЕРГ – КОБУРГ 2000 (Германија, Бундес лига 2)

МЕЦИНГЕН – БЕНЗАЈМ АУЕРБАХ (Германија, Бундес лига, жени)

20:00ч

БАРСЕЛОНА – ЦЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ДУБОЧИЦА (Србија Супер лига)

БЕЗАНСОН – ДИЖОН (Франција 1, жени)

КОНСТАНЦ – ЛИБЕК ШВАРТАУ (Германија, Бундес лига 2)

МАЈА ИСМАИ – АКВА САНТАС (Португалија 1)

20:30ч

ЛУДВИГСХАФЕН – ЕРЛАНГЕН (Германија, Бундес лига)

МАСИ ЕСОН – ВАЛЕНС (Франција 2)

БРЕСТ – ТУЛОН (Франција 1, жени)

ШАМБРИ – НАНТ (Франција 1, жени)

МЕРИЊАК – МЕЦ (Франција 1, жени)