Два гола во десет секунди:Драма во Икаст! (ВИДЕО)

Митјиланд и Ѓер ја затворија натпреварувачката година во групата Ц од Лигата на шампионките. По поразот во Унгарија, Ѓер замина за Данска со надеж за изненадување. Сепак нерешениот резултат е најреален исход по драматичниот финиш на овој дуел.

300x250

На 10 секунди пред крај на натпреварот Ѓер со погодокот на Горбиц од пенал веќе ги вкалкулира новите два бода за следната фаза, но брзината на скандинавките им донесе нерешен резултат на неколку секунди пред звукот на сирената.
По сите одиграни натпревари во група Ц, Ѓер во следната фаза пренесува пет бодови, Митјиланд три, додека Вардар четири бодови.

Погледнете ги последните 13 секунди од дуелот меѓу Митјиланд и Ѓер…