Гол на Цвијиќ – злато вреден (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Србија освои голем бод во 3 коло од групната фаза на Мундијалот во Германија, токму против домаќинот. Најзаслужна за овој резултатот е ракометарката на Вардар, Драгана Цвијиќ, која со звукот на сирената постигна гол за реми, 22:22. Погледнете го голот злато вреден за Србија…