Голманот на Целје и “спушти ролетна” на Војводина (ВИДЕО)

Ракометарите на Целје Пивоварна Лашко славеа над Војводина со 36-27, а свое шоу на теренот имаше голманот Алјаш Пањтар.

Голманот на Целје го затвори својот гол не дозволувајќи им лесни погодици на гостите од Војводина. Одличниот перформанс Пањтар го заокружи со 15 интервенции, а еднаш успеа да се запише и во листата на стрелците.

Пањтар оваа на почетокот на оваа сезона пристигна во Целје од екипата на Лока.

На видеото подоле погледнете го одличните интервенции на Пањтар.